Apgamo ar gerybinio darinio šalinimas | radiochirurginiu, chirurginiu, lazeriniu būdu

Daugelis  mano, kad apgamų  šalinti negalima, tačiau dažnai ši nuomonė yra klaidinga. Apgamų šalinimas priklauso nuo jų tipo. Yra apgamų, kurie nesukelia jokio pavojaus, laikui bėgant  išnyksta savaime, tačiau yra ir tokių, kurie išsivysto iš kraujagyslių, gali peraugti į piktybinį auglį. Pastaruosius šalinti yra būtina.

 

Nustatyti, ar apgamas turi būti pašalintas, leidžia tam tikri požymiai: 

  • Apgamo formos bei spalvos pakitimas;
  • Apgamų skaičiaus didėjimas;
  • Kraujuojantis, skaudantis apgamas;
  • Nelygūs apgamai.

 

Žmogus pats sunkiai gali nuspręsti, ar apgamas yra pavojingas. Pastebėjus aukščiau minėtus požymius, reikia kreiptis į gydytoją.

Yra tam tikrų kontraindikacijų, neleidžiančių šalinti apgamus – tai odos,  kraujotakos sistemos ligos, lėtinės ligos paūmėjimo stadijose. 

 

Šiandien apgamai šalinami įvairiais būdais:

Lazeris. Tai greita, gerai toleruojama procedūra. Šis metodas ypač dažnai naudojamas dėl gerų estetiniu požiūriu rezultatų. Procedūra atliekama naudojant vietinę nejautrą. Apgamų šalinimas lazeriu ypač rekomenduojamas veido ir kaklo srityse, nes šiose zonose ypač svarbus estetinis vaizdas. 

Klinikoje odos dariniai šalinami naujos technologijos chirurginiu lazeriu MedArt po gydytojo konsultacijos. Lazerio spinduliu paveiktas odos darinys suardomas didele temperatūra, todėl neatliekamas paveiktų audinių histologinis tyrimas. Prieš procedūrą odos darinys ištiriamas dermatoskopu. Procedūra trunka 20–30 min. Vienos procedūros metu chirurginiu lazeriu šalinama  ne daugiau kaip 20 papilomų ir ne daugiau nei 3 kiti odos dariniai.

 

Po procedūros:

  • procedūros vietoje lieka žaizda, oda aplink ją parausta, šlapiuoja;
  • žaizda gyja apie 2–4 savaites;
  • pirmą parą negalima maudytis duše;
  • kol žaizda neužgijo rekomenduojama vengti baseinų, telkinių vandens, saulės;
  • šlapiuojančią žaizdą reikia uždengti tvarsčių, dezinfekuoti;
  • procedūros vietoje po žaizdos gijimo gali likti randas, pakitusi odos spalva.

 

Radiochirurginis įrenginys. Šiuo atveju apgamai efektyviai ir tiksliai veikiami aukšto dažnumo radijo bangomis. Šis metodas naudojamas ir tuomet, kai dėl skirtingų priežasčių negalima pašalinti apgamo lazeriu. Po procedūros odos darinio pašalinimo vietoje susidaro nekraujuojantis įdrėskimas – ne didesnio ploto nei pašalintas darinys.  Po 7–10 dienų susidaro sveikas naujos odos sluoksnis, po kurio pakeičiantis spalvą ir susiliejantis su normalios paciento odos spalva.

 

Chirurginis šalinimas. Atliekama ekscizija sveikų audinių ribose. Pagal reikalą atliekami patogistologiniai tyrimai.   Tyrimo atsakymas sužinomas ir atiduodamas pacientui po 5 dienų. Žaizdos gijimą stebi gydytojas: pakeičia 1–2 tvarstį, nuima siūles, paskiria gydymą.

 

 

Kontaktai

Este-Medea

--

Birutės g. 22-329,

LT-91187 Klaipėda

 

 https://este-medea.lt
 +370 699 93946
 info@este-medea.lt


Deprecated: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters in /home/livitalt/domains/este-medea.lt/public_html/modules/mod_bt_googlemaps/tmpl/default.php on line 75